Wypowiedź ekspercka dla ogólnopolskiej kampanii przeciwtrądzikowej La Roche-Posay

Trądzik jest najczęstszą chorobą dermatologiczną ludzi młodych (między 11 a 25 rokiem życia), ale zmiany chorobowe mogą się utrzymywać nawet do 45 roku życia. Przyczyny tego schorzenia są złożone. Wymienia się wśród nich czynniki genetyczne, środowiskowe i wpływy hormonalne. Trądzik jest chorobą, która zawsze wymaga leczenia. W zależności od nasilenia zmian i ich typu dermatolog dobierze właściwą terapię zapobiegającą wystąpieniu blizn potrądzikowych i przebarwień pozapalnych. Należy uzbroić się w cierpliwość i zaufać specjaliście, gdyż uporanie się ze wszystkimi objawami choroby może potrwać nawet rok.

Jak powstaje trądzik

Nadmierne rogowacenie ujścia gruczołu łojowego powoduje jego zatkanie. Zwiększona ilość łoju rozpycha to ujście, tworząc mikrozaskórnik.

Mikrozaskórnik w miarę gromadzenia się łoju oraz niezłuszczonych komórek przekształca się w otwarty lub zamknięty zaskórnik.

W zablokowanym porze dochodzi do zwiększenia aktywności bakterii P. acnes, odpowiedzialnej za powstanie stanu zapalnego. Tworzy się grudka.

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Do mycia skóry zaleca się używanie łagodnych środków myjących, przeznaczonych Leczenie dermatologiczne powinno być uzupełnione o właściwie dobraną pielęgnację, która nie wysusza skóry. Należy używać łagodnych środków myjących do skóry wrażliwej i trądzikowej. Bardzo istotne jest nawilżanie skóry odpowiednio dobranymi preparatami, które będą łagodzić podrażnienia spowodowane terapią. Dobry dermokosmetyk do skóry trądzikowej będzie również wspomagał leczenie poprzez działanie przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, złuszczające i regulujące wydzielanie sebum. Odpowiednia pielęgnacja odgrywa kluczową rolę w leczeniu podtrzymującym i zapobieganiu nawrotom trądziku.

ROZPOCZNIJ LECZENIE JAK NAJWCZEŚNIEJ,ABY UNIKNĄĆ TRWAŁYCH ŚLADÓW NA SKÓRZE

Trądzik to choroba, którą trzeba leczyć, a nie czekać aż sama przejdzie. Leczenie może trwać wiele miesięcy, ale rozpoczęte odpowiednio wcześnie pozwala uniknąć blizn i przebarwień, będących niechcianą pamiątką na całe życie.

powiedznie2

powiedznie