Odwiedź Wrocław

Samolotem

wrocław-lotnisko

Wrocław jest dużym, dynamicznie rozwijającym się europejskim miastem. Posiada nowoczesny port lotniczy, który zapewnia bezpośrednie połączenia m.in. z Londynem, Dublinem, Manchesterem, Paryżem, Rzymem, Mediolanem, Barceloną, Oslo i Kopenhagą.

  • Do Wrocławia można przylecieć szybko i tanio z ponad 30 europejskich metropolii.
  • Bazy operacyjne mają tutaj dwie największe niskokosztowe linie lotnicze: Ryanair i WizzAir.

Zobacz połączenia lotnicze z Wrocławia: http://airport.wroclaw.pl/pasazer/mapa-polaczen/

 

Samochodem

Wrocław to największe miasto Polski południowo-zachodniej, które zapewnia sprawną komunikację z Zachodnią Europą przez:

  • autostradę A4, będącą kontynuacją niemieckiej autostrady A4 z Drezna prowadzącą prosto do Wrocławia przez przejście graniczne Jędrzychowice-Ludwigsdorf.
  • autostradę A18 na trasie Berlin-Wrocław
  • Do Wrocławia jest tylko:270 km z Drezna, 330 km z Berlina i 278 km z Pragi
wrocław-grunwald

Koleją

wrocław-dworzec
Pacjenci mogą skorzystać z regularnych połączeń kolejowych m.in. z Berlinem, Dreznem, Pragą i Hamburgiem. Zabytkowy, pięknie odrestaurowany dworzec kolejowy położony jest w centrum miasta i znajduje się 10 min. jazdy samochodem od ul. Żeromskiego i ok. 15 min. od ul. Krzyckiej.

Zobacz Wrocław

Wrocław to jedna z największych polskich metropolii, europejska stolica kultury 2016 i miejsce tętniące życiem. Na przestrzeni wieków należał do państwa niemieckiego, austriackiego, czeskiego i polskiego co wpłynęło na wielokulturowość i otwartość jego mieszkańców. Nazywany jest polską Wenecją- leży nad rzeką Odrą i 12 wyspach,a postępująca rewitalizacja bulwarów nad wodą poszerza możliwości rekreacji i koncentruje życie miasta nad rzeką. Systematycznie rosnąca liczba zadowolonych turystów świadczy o atrakcyjności tej metropolii, która przyciąga piękną architekturą, wydarzeniami kulturalnymi o światowej sławie (Festiwal Wratislavia Cantans, Jazz nad Odrą, Brave Festival), modnymi klubami i doskonałą gastronomią. Wrocław zapewnia miejsca noclegowe o wszelkim standardzie, od najwyższej klasy hoteli pięciogwiazdkowych (np. Double Tree by Hilton, The Granary), luksusowych apartamentów do wynajęcia (np. Sky Tower), po tanie hostele.

wroclaw-1