Nici liftingujące

Zabieg implantacji nici wchłanialnych (np. PDO) jest procedurą niechirurgiczną, która pozwala na uzyskanie podpory dla opadających tkanek miękkich i skóry twarzy. Stosowany jest również w terapii wiotkości innych okolic jak: brzuch, ramiona, dekolt, piersi. Oprócz „podciągnięcia“ problematycznych obszarów, uzyskujemy silną stymulację produkcji kolagenu w miejscu leczenia.

Jest to doskonały zabieg uzupełniający inne techniki z zakresu dermatologii estetycznej.

Rodzajzastosowanychnici (haczykowe, proste, skręcone) oraz ichliczba jest ustalana po badaniulekarskim i zależy od wyjściowego stanu skóry oraz efektu jakichcemyosiągnąć.

Wskazania:

  • wiotkość skóry twarzy i innychobszarów
  • lifting brwi, czoła
  • poprawaowalutwarzy, korektapodbródka i tzw. „chomików“
  • rewitalizacja skóry

Przebieg zabiegu:

Obszar poddawany zabiegowi jest znieczulany maścią; w niektórych przypadkach również nasiękowo. Po starannej dezynfekcji, nici wprowadzane są w leczoną okolicę w sterylnych warunkach za pomocą cienkiej igły, w której zostały fabrycznie umieszczone. Czas zabiegu: 15-30 min.

Zalecenia po zabiegowe:

Przezkilka dni unikamygorącychpokarmów, płynów i spożywania alkoholu. Przez 2 tyg. ograniczamygwałtownąmimikę, unikamyintensywnegowysiłku oraz przegrzaniaokolicyzabiegu (np. sauna, solarium).

Możliwedziałanianiepożądane:

Do typowychnależą: siniaki, obrzęk, nierówności.

Do bardzo rzadkich zaliczamy: gorączkę, postępującą asymetrię, pulsujący ból. Tych objawów nie można lekceważyć- zgłoś się niezwłocznie na kontrolę.

Cennik:

Nici liftingujące:
1 nić haczykowa 700 zł