Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna jest metodą modelowania sylwetki bez chirurgicznej interwencji, stosowaną od 2003 roku. Substancją wykorzystywaną w tym zabiegu jest fosfatydylocholina pozyskiwana z ziaren soi.

Wskazania:

Zabieg opiera się na podskórnym podaniu preparatu, który likwiduje miejscowo nagromadzony tłuszcz. Leczeniu mogą być poddane rejony podbródka, ramion, karku, brzucha, bioder, pośladków, ud i okolice pleców.

Przeciwwskazania:

  • choroby wątroby, nerek, tarczycy
  • zaburzenia krzepnięcia krwi (także związane ze stałym stosowaniem leków rozrzedzających krew: warfaryny, aspiryny i in.)
  • ciąża, karmienie piersią
  • choroby autoimmunologiczne, ostre infekcje
  • znaczna otyłość (BMI>30)
  • nadwrażliwość na składniki preparatu (np. alergia na soję)

Objawy uboczne:

Wiążą się głównie z samą iniekcją i obejmują wystąpienie krwiaka, bólu lub infekcji w miejscu wkłucia. Większość pacjentów skarży się ponadto na obrzęk, świąd i wrażliwość na ucisk. Objawy z reguły ustępują po 3-4 dniach.

Istnieję również ryzyko rzadszych działań niepożądanych, związanych z nierównomierna eliminacją tłuszczu, zaburzenia wegetatywne jak krótkotrwałe osłabienie, zwiększona potliwość, biegunki, krwawienia między miesiączkami u kobiet.

Zabieg:

Najczęściej konieczne jest wykonanie 2 – 4 zabiegów co 6- 8 tygodni. Ponad 80% pacjentów jest zadowolona z efektów po 2-3 zabiegach. Ilość preparatu stosowanego w czasie jednego zabiegu jest różna i zależy od tolerancji i oczekiwań Pacjenta oraz ilości tkanki tłuszczowej.

Cennik:

Lipoliza iniekcyjna:
podbródek od 500 zł