Kwas polimlekowy Sculptra®

Sculptra® (kwas L-polimlekowy) to preparat do wstrzyknięć o działaniu pobudzającym produkcję naturalnego kolagenu. Pozwala to na wygładzenie istniejących bruzd i zmarszczek. Zabieg przywraca utraconą objętość i elastyczność skóry, zapewniając przywrócenie ładnego owalu twarzy i efekt odmłodzenia. Poprawa wyglądu jest długotrwała, a uzyskane rezultaty niezwykle naturalne.

Przebieg zabiegu:

Na około godzinę przed podaniem preparatu na skórę aplikuje się krem znieczulający (EMLA). Następnie lekarz podaje Sculptrę bardzo cienkimi igłami w tkankę podskórną. Po przeprowadzonym zabiegu niezbędne jest wykonanie masażu leczonego obszaru, co zapewni prawidłową dystrybucję produktu. Po zabiegu mogą pozostać niewielkie zasinienia, zaczerwienienia, które ustępują po 2-3 dniach od rozpoczętego leczenia. Wśród zgłaszanych przez pacjentów problemów pozabiegowych występują również: obrzęk, swędzenie i ból.

Przeciwwskazania:

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Zmiany zapalne i infekcje w obrębie planowanego zabiegu
  • Skłonność do występowania blizn przerosłych

W zależności od wieku, wymaganego stopnia korekcji i oczekiwanych efektów ilość wykonywanych zabiegów wynosi od 1 (profilaktycznie) do 4 (u osób starszych). Efekty narastają stopniowo po każdym zabiegu, odstępy między zabiegami to ok. 4-6 tyg. Otrzymane rezultaty utrzymują się do 2 lat. Po tym okresie wskazane są zabiegi podtrzymujące.

Cennik:

Kwas polimlekowy (Sculptra):
jedna ampułka 2000zł