Trądzik zwykły

Trądzik jest bardzo powszechnym schorzeniem dermatologicznym, które dotyka nie tylko pacjentów w wieku dojrzewania, ale coraz częściej przewleka się do wieku dorosłego. Nieleczony pozostawia „pamiątki“ w postaci blizn i przebarwień pozapalnych.

Przyczyn trądziku jest bardzo wiele: czynniki genetyczne warunkujące budowę gruczołu łojowego i skład sebum, wpływy hormonalne, środowiskowe, nieodpowiednia pielęgnacja, stan zapalny stymulowany przez bakterie P. acnes, nadmierne rogowacenie ujść gruczołów łojowych itd.

Lekarz dermatolog w oparciu o wywiad chorobowy oraz rodzaj trądziku dobiera odpowiednie leczenie farmakologiczne i w razie potrzeby terapię uzupełniającą. Jest to proces dynamiczny, wymagający regularnych kontroli i cyklicznej modyfikacji zaleceń w zależności od postępów leczenia. Należy uzbroić się w cierpliwość i zaufać specjaliście, gdyż uporanie się ze wszystkimi objawami choroby może potrwać nawet rok.

Po uzyskaniu remisji planowane są zabiegi przywracające zdrowy wygląd skóry. Najlepsze efekty uzyskujemy łącząc różne technologie laserowe z osoczem lub fibryną bogato płytkową, peelingami i mikro nakłuwaniem skóry.

Zapytaj o autorskie programy terapeutyczne podczas konsultacji i przekonaj się, że ich synergiczne działanie pozwala na osiągnięcie zamierzonego celu!