Dermatoskopia / Wideodermatoskopia FotoFinder

Dermatoskopia jest badaniem przesiewowym, które służy do wczesnego wykrywania czerniaka i diagnostyki innych nowotworów skóry. Dermatoskop jest specjalistycznym przyrządem pozwalającym na uwidocznienie struktury naskórka, granicy skórno-naskórkowej i warstwy brodawkowatej skóry właściwej, a zatem prawidłowo zakwalifikować ocenianą zmianę do usunięcia odpowiednią metodą. Wideodermatoskop FotoFinder jest najbardziej zaawansowanym technologicznie urządzeniem do cyfrowego obrazowania zmian skórnych. Pozwala na zaawansowaną ocenę siatki barwnika (nawet w powiększeniu 70x) oraz archiwizację obrazu. Dzięki temu na wizycie kontrolnej po 6-12 mies. można przeprowadzić analizę porównawczą ewentualnej progresji.

Zachorowalność na czerniaka systematycznie wzrasta. Pamiętaj o profilaktyce! Rozsądnie korzystaj z przyjemności opalania, unikaj solarium, stosuj kremy z odpowiednim współczynnikiem SPF i ochroną przed UVA oraz regularnie badaj znamiona.

Znamiona melanocytowe (potocznie zwane pieprzykami), które podczas badania zostaną uznane za zagrażające zdrowiu pacienta, zawsze należy usuwać chirurgiczne i uzupełnić diagnostykę o ocenę histologiczną. Zmiany łagodne (włókniaki, brodawki łojotokowe) można usuwać elektrochirurgicznie lub za pomocą lasera.
Badanie jest szybkie, niebolesne i bardzo ważne dla Twojego zdrowia. Powinno być przeprowadzane co 6-12 miesięcy przez specjalistę dermatologa lub chirurga onkologa.

Cennik:
Badanie dermatoskopem ręcznym/ Wideodermatoskopia FotoFinder 300 zł/500 zł