Strefa leczenia trądziku

Trądzik jest bardzo powszechnym schorzeniem dermatologicznym, które dotyka nie tylko pacjentów w wieku dojrzewania, ale coraz częściej przewleka się do wieku dorosłego. Nieleczony pozostawia „pamiątki“ w postaci blizn i przebarwień pozapalnych. Zapraszamy do naszej strefy leczenia trądziku.

Przyczyn trądziku jest bardzo wiele: czynniki genetyczne warunkujące budowę gruczołu łojowego i skład sebum, wpływy hormonalne, środowiskowe, nieodpowiednia pielęgnacja, stan zapalny stymulowany przez bakterie P. acnes, nadmierne rogowacenie ujść gruczołów łojowych itd.

Lekarz dermatolog w oparciu o wywiad chorobowy oraz rodzaj trądziku dobiera odpowiednie leczenie farmakologiczne i w razie potrzeby terapię uzupełniającą. Jest to proces dynamiczny, wymagający regularnych kontroli i cyklicznej modyfikacji zaleceń w zależności od postępów leczenia. Należy uzbroić się w cierpliwość i zaufać specjaliście, gdyż uporanie się ze wszystkimi objawami choroby może potrwać nawet wiele miesięcy.

Po uzyskaniu remisji planowane są zabiegi przywracające zdrowy wygląd skóry. Najlepsze efekty uzyskujemy łącząc najnowsze technologie laserowe z osoczem lub fibryną bogatopłytkową, peelingami, Dermapenem. W wybranych przypadkach stosujemy również podcięcie blizn i ich wypełnianie kwasem hialuronowym.

W naszym gabinecie kładziemy duży nacisk na współpracę specjalisty dermatologa z wykwalifikowanym kosmetologiem– łączenie  skutecznego leczenia z odpowiednio dobranymi zabiegami i pielęgnacją domową. Dzięki temu nasi Pacjenci odzyskują zdrową i piękną skórę.